Jakou podlahu vybrat do garáže?

Častý dotaz před stavbou montované garáže s omítkou se týká podlahy Vaší nové garáže. Co zvolit po zhotovení betonové základové desky? Možností je hned několik.

Pokud budete mít v garáži také dílnu zvolte PVC vinylovou zátěžovou podlahu ve formě skládačky, kterou si snadno položíte sami a která odolává nečistotám a nárazům. Vyrábí se v různých velikostech a barvách.

Dalším řešením je betonovou desku natřít vhodným nátěrem. Na trhu je mnoho značek, které nabízejí barvy přímo pro betonové podlahy.  Například polyuretanové barvy, které jsou odolné proti olejům a chemikáliím vytvoří na podlaze protiskluzovou vrstvu. Je dobré vědět, že pokud se jedná o nový betonových povrch, pak by se před nátěrem měla deska nechat několik měsíců pořádně vyzrát.

Neméně oblíbená je dlažba, která by měla být určitě mrazuvzdorná a protiskluzová. Ideálně by měla mít tloušťku alespoň 7 až 9 mm.

Jednou z možností je také kamenný koberec, který běžně vyhovuje venkovním podmínkám     a hodí se tedy i do garáží. Vhodné je opatřit ho hydroizolační vrstvou, aby nepropouštěl vodu.

V neposlední řadě je možné nechat si vylít anhydritovou podlahu. Její výhodou je bezesporu rovný hladký povrch, ve kterém nevznikají trhliny, nedrží se na ní prach a jiné nečistoty.