Nabízíte garáž i včetně základové desky?

Ano, nabízíme i zhotovení základové desky pod garáž. V případě zájmu Vám ji můžeme nacenit. V ceně základové desky jsou výkopové práce, materiál a práce, bez odvozu hlíny. 

Je potřeba mít přístup na místo, kde má základová deska stát, v opačném případě je pak nutné použít čerpadlo na beton, které není v ceně.

Je nutné stavební povolení na garáž?

Pro garáž do 25m2 zastavěné plochy se podle stavebního zákona nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení, garáže se povolují v režimu územního souhlasu.

V případě, že chcete postavit garáž se zastavěnou plochou nad 25m2, je nutné zajistit podle stavebního zákona rozhodnutí o umístění stavby a stavební povolení, je potřeba vypracovat projektovou dokumentaci (můžeme Vám předat kontakt na spolupracujícího projektanta).

Mohu si u Vás garáž prohlédnout?

Ano, je to možné. V Dobré u Frýdku – Místku si můžete prohlédnou vzorové stavby. Nejlépe se prosím s námi předem telefonicky domluvte, abychom se Vám mohli věnovat.

Je garáž spojena se zemí?

Ano, každá garáž je připevněna speciálními kotvami do betonového základu nebo na připravené patky.

Je součástí garáže elektroinstalace?

Ne, součástí garáže není elektroinstalace.  Pokud plánujete mít v garáži elektřinu, je vhodné při betonáži základové desky připravit průchodku s přívodním elektrickým kabelem.

Jaká je dodací lhůta, jak dlouho trvá montáž?

Dodací lhůta je v rozmezí 8-12 týdnů po objednání a úhradě zálohy, montáž je pak hotová během několika hodin, větší stavby během jednoho, maximálně dvou dnů.

Jak probíhá montáž garáže?”

Jednotlivé díly garáže přivezeme ve smluvený den ráno na místo montáže, kde je naši vyškolení technici ukotví a smontují, osadí vrata. 

Potřebujeme od Vás pouze přívod elektřiny a ukázat místo, kde bude garáž instalována, zdržíme Vás tedy maximálně hodinu. Nemusíte se obávat poškození zahrady těžkou technikou, veškerou manipulaci provádí manuálně.

Garáž Vám předáváme většinou ještě ten samý den odpoledne nebo večer. Na montáž se můžete podívat také ve videu na hlavní stránce nebo v záložce “reference”.

Musí se garáž větrat?

Ano, větrání garáže je důležité, garáž má větrací mřížky, doporučujeme garáž větrat i oknem nebo vraty, aby se v ní nedržela voda, která se tam především v podzimních a zimních měsících dostane spolu s autem.

Mohu si sám zvolit umístění oken, dveří nebo světlíku?

Snažíme se vždy vyhovět Vašim představám. Je však potřeba počítat s konstrukčním omezením  (vrata, dveře, okno, světlík je možné umístit 20 cm od kraje nebo spoje stěny).

Jaké jsou rozměry oken?

Výklopná okna nabízíme ve dvou rozměrech 800×600 mm nebo 1000×800 mm a těchto barevných provedeních – bílá, hnědá, antracitová, zlatý dub nebo ořech. Okna se umisťují do výšky 130 cm od spodního okraje.

Jaké jsou typy podkladů pro garáž?

Betonová deska – je nutné použít potěr odpovídající tloušťky (min. 15 – 20 cm tloušťky) a vyztužit. Betonovou směs lijeme tak, abychom zajistili odpovídající výšku nad terénem. Desku doporučujeme na každé straně max. o 2,5 cm větší než je rozměr garáže a musí být v rovině.

Bodové založení – patky – další možností přípravy podkladu, je příprava betonových patek velikosti min. 30×30 cm zapuštěných do země 80-100 cm, jejich umístění je v místě kotvení stěn (náčrt umístění těchto bodů poskytujeme). Je bezpodmínečně nutné, aby byly patky správně vyrovnány a garáž zůstala v rovině.

Jak zvolit velikost garáže?

Aby bylo možno určit potřebné rozměry garáže je nutno postupovat dle následujících pravidel:

 • změřit délku vozidla včetně tažného zařízení
 • změřit šířku vozidla včetně zrcátek a poté i s otevřenými dveřmi
 • změřit výšku vozidla
 • pro bezproblémové otevírání vozidla doporučujeme na každé straně přidat minimálně1 m
 • pokud chcete mít v garáži dostatek prostoru před a za autem, doporučujeme k délce vozu přidat minimálně 1 m vepředu a vzadu

Mohu si zvolit barvu omítky?

Omítku nabízíme v těchto 9 barvách.

Jaký je rozdíl mezi nezateplenou a zateplenou variantou?

Zateplená varianta se lépe vyrovnává s teplotními rozdíly. Stěna z PUR sendviče 40 mm má shodné izolační vlastnosti jako polystyren o tloušťce 70 mm.

Jak mám postupovat v případě, že mám zájem o garáž?

Pokud se Vám líbí naše cenová nabídka a máte zájem o garáž, pak nás kontaktujte (emailem, telefonicky), postup objednání probíhá takto:

 1. nejprve Vám zašleme vzorníky barev omítky, atiky, vrat, dveří, oken, světlíků,….
 2. zpracuji specifikace a jednoduchého nákresu ze zakreslením vrat, dveří nebo oken podle Vašeho požadavku
 3. po Vašem potvrzení specifikace a nákresu nebo po jeho změně teprve připravujeme smlouvu o dílo a zasíláme zálohovou fakturu na 30-50% z celkové částky za dílo
 4. v okamžiku, kdy od Vás obdržíme podepsanou smlouvu o dílo a úhradu zálohy je garáž objednána k výrobě
 5. výroba garáže trvá zpravidla v rozmezí 8 – 12 týdnů od úhrady zálohové faktury
 6. jakmile máme skladem hotovou garáž a také vrata, kontaktujeme Vás abychom se dohodli na termínu montáže
 7. v den montáže naši technici přijedou a na místě smontují jednotlivé části garáže, osadí vrata
 8. po dokončení montáže a předání díla zasíláme konečnou fakturu

Jaké výhody má zateplení PUR panelem?

Sendvičový panel má výborné tepelné a zvukové vlastnosti.

Další předností je dlouhá životnost, rychlá výstavba a minimální údržba (oproti zděným garážím není potřeba vnitřní stěnu malovat a je omyvatelná).

Skládá se ze dvou obkladů z pozinkovaného plechu mezi kterými je izolační jádro z polyuretanové pěny (PUR) 40 mm.