Jaké výhody mají sekční vrata ?

Sekční vrata bývají obecně o něco dražší variantou oproti vratům výklopným. Přesto se jedná o jednorázovou investici, které nebudete v žádném případě litovat.

Chráněno proti korozi

Sekční vrata jsou tvořena systémem, který je po celé ploše chráněn proti korozi. Vodicí lišty, sekce vrat, panty, pružiny i hřídele a kolečka jsou opatřeny proti působení povětrnostních vlivů. Aby u vás mohly sekční vrata dobře fungovat po mnoho let, nepotřebujete zajišťovat nadpraží ani spodní rám.

Snadné ovládání i vynikající izolační vlastnosti

Výhodou sekčních garážových vrat je jejich snadné ovládání. Pokud není prostor u vstupu do garáže příliš velký, je tato varianta často tím nejlepším, co můžete dostat. Na rozdíl od rolovacích vrat je tato varianta mnohem lepší, co se bezpečnosti týče.

Současně mají sekční vrata i mnohem lepší izolant. Galvanizované plechy se postarají o optimální vlastnosti uvnitř garáže, a to po celý rok.

Pro časté používání

Klasická garážová vrata používáme každý den. I proto bychom měli pro jejich materiál volit povrch, který je odolný. Sekční vrata nabízejí bytelnou konstrukci, která je přímo vhodná pro každodenní manipulaci. Zatížení nepředstavuje žádné nebezpečí pro celý systém.

Ještě jedna výhoda sekčních vrat je nasnadě. Díky jejich celistvosti a odolnosti je prakticky jen a jen na vás, jaký povrch a barevný odstín si zvolíte. Je libo imitaci dřeva? Osobitou barevnou kombinaci? Nebo si přejete, aby vrata zcela ladila s vaší fasádou? Vše je možné zařídit.