Jak probíhá montáž garáže?

Montované garáže jsou levnou, kvalitní a jednoduchou alternativou ke klasickým zděným garážím. Žádná ošklivá plechová stavba vás ale po výstavbě nečeká, naopak plechové garáže s omítkou jsou k nerozeznání od zděných. Jak taková výstavba montované garáže probíhá?

Za určitých podmínek není třeba povolení

K výstavbě montované garáže není za určitých podmínek potřeba stavební povolení ani ohlášení. Garáž ale nesmí zabírat větší plochu než 25 m2, být vyšší než 5 metrů, nesmí v ní být skladovaná kapalná ani plynná paliva a musí být umístěná na pozemku domu alespoň 2 metry od hranic se sousedními pozemky.

Připravíte podklad, zbytek je na nás

Před výstavbou garáže bude potřeba připravit podklad. Nejčastěji se používá betonová deeska nebo betonové desky. Patky musí být umístěné v každém rohu a uprostřed bočních stran. Pokud se rozhodnete pro betonovou desku, pamatujte na to, že musí být alespoň o 5 centimetrů větší než samotná garáž.

Při samotné výstavbě není zapotřebí používat těžkou techniku, vše se provádí ručně. Jednotlivé díly přivezeme menším nákladním automobilem. Jednodušší garáž bude kompletně hotová do 8 hodin, větší stavby mohou zabrat až 24 hodin.

Montovanou garáž je možné začít používat ihned po předání. Pokud se vám za čas změní dispozice zahrady, nebo se budete stěhovat, není problém garáž rozmontovat a znovu smontovat na novém místě.